web tasarım Aptallar için

Web düşüncemı nedir sorusuna uzunca verebileceğimiz cevap ise budur. Bu kriterler eşliğinde kaliteli, sağlamlıklı çkızılışan ve kullanıcı dostu bir web sitesi elde edilebilir.

En bol web layiham programlarından birisi olan Fireworks, Photoshop izlenceına misal ama yalnızca web düşüncem gitmek üzere spesifik bir amaçla geliştirilmiş bir grafik editörüdür.

Web layihamı nedir niteleyerek sorulan bir soruya vereceğimiz cevap: Tasarım fikirlerinin güzel duyusal çizgisinde, bir yalnızç bağırsakin belirli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) devirmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının peşi sıra ortaya aktif bir web sitesi çıkar.

canlı animasyonlar tasarlayabileceğiniz bir porgramdır. Swish yazı hazırlarkende size az çok yardımcı olur.

Farklı canlandırma ve varyasyonların da kullanılmasını sağlar. Hassaten Swishde SWF ve HTML olarak kayıt yapabilme seçenekleri bile vardır. Son dönemlerin en çok kullanılan programlarından biridir.

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımıyla bir web sitesinin düşüncem standardını fazlalıkrabilirsiniz. Çoğu web tarayıcıları tek "web-güvenli yazı tipleri" olarak bilindik fontları, okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir, bu sebeple düşüncemcı olarak yaygınca onaylama gören bu set ciğerindeki fontlarla çkızılışmaya özen gösterilmesi faydalı olacaktır.

Kullanıcı dostu boşluk yüzler kötüda sıraladığımız faktörlere uyanıklık edilerek rahatlıkla elde edilebilir.

Frontpage yetişekı öteki Microsoft Office programlarıylada uyumlu bir biçimde çalışır. Frontpage ile tasarlanan bir Web Sitesine metinleri, resimleri, vinyetleri, ayrıca Powerpoint ile hazırladığınız slayt gösterilerini da kolaylıkla koyabilirsiniz.

Grafikler: Web tasarımı muhtevain grafikler logo, gösterici, clipart yahut simgeler şeklinde kullanılabilir. Kullanma kolaylığı açısından çok sıkziya bir kuruluşda olmamalı, sayfanın açılış gayretını etkilemeyecek boyutta, web sayfasının içinde ne olduğu ile uyumlu olmalı, iyi şekilde konumlandırılmalıdır.

Düşüncemcıların ve meraklı çizim yapanların yeğleme ettiği bir programdır. Vektör tabanlı oluşu avantajıdır. Flash animasyonlar yapmaya ve herhangi bir nesneyi web düğmesine dönüştürebilirsiniz.

İnteraktif: Layiham mideine kullanıcı yorumları ekleyerek enerjik kullanıcı katılımını ve kamuoyu iştirakını fazlalıkrın. E-posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak görüşmeçinizi sakır sakır etkileşimde başüstüneğunuz kullanıcılara dönüştsemere.

Kullanacağınız hatlı sağlam her gün ait ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler sineermeli, arama motorları sinein here optimize edilmeli ve uygun uzunlukta olmalarına nazarıitibar edilmelidir.

Web sitesi yapanların ve yaptıranların aşina olması gereken birhayli web düşüncem izlenceı bulunmaktadır. Bunlar kullanılarak tasarımlar çok daha endamsız sürede ve profesyonelce gerçekleştirilecektir.

Uyumluluk: Sayfanın doğru tayflenmesini tasarruf etmek, her defasında aynı performansı bürümek bağırsakin; Farklı tarayıcılarda ve fiilletim sistemlerinde problemsiz çhileışabilecek bir web sayfası tasarlamaya özen gösterin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *